Władze
v
Zamierzenia
Nasz Klub ma swoje korzenie w Lidze Obrony Kraju.

Do roku 2016 na terenie powiatu wołomińskiego działały rozbudowane struktury terenowe Ligi, zarządzane przez Zarząd Rejonowy. Zrzeszały około 100 aktywnych członków, którzy własnymi siłami, przy pomocy licznej grupy sponsorów urządzili klubową strzelnicę pneumatyczną, z dużą salą świetlicową, magazynem broni oraz zapleczem biurowo-socjalnym. W tym celu wykonano ogrom prac remontowo-modernizacyjnych, a właściwie przebudowę budynku po zlikwidowanej kotłowni osiedlowej ze składem opału. Obiekt jest własnością Gminy Wołomin.
W 2003 roku strzelnica była gotowa. 8 stanowisk z kamerami i monitorami oraz tarczociągami.
W magazynie broni dziesiątki wiatrówek, kbks-ów, pistoletów, a nawet 4 karabinki "kałasznikowy", lunety, mnóstwo amunicji i dodatkowego wyposażenia.

W 2015 roku nieodpowiedzialne działania kilku osób doprowadziły do tego, że Zarząd Mazowieckiej Organizacji Wojewódzkiej decyzją z dnia 25 lutego 2016 roku rozwiązał Organizację Rejonową LOK w Wołominie uzasadniając to przyczyną formalną.
Co gorsza, kierownictwo Biura Zarządu Mazowieckiego uniemożliwiło nam dostęp do strzelnicy.

W tej sytuacji członkowie jednostek organizacyjnych zlikwidowanych struktur wołomińskich LOK powołali nowe, własne stowarzyszenie, aby móc rozpocząć formalne starania u władz Wołomina o odzyskanie obiektu strzelnicy.
Pierwotnie nasza organizacja nosiła nazwę
Klub Strzelecki LOK-WOŁOMIN, nawiązującą do historycznych korzeni. W efekcie kilkuletnich starań udało się odzyskać strzelnicę w 2019 roku. Niestety, sprzęt strzelecki, trofea sportowe i inne wyposażenie, zgromadzone wielolwtnią pracą, staraniami i wysiłkiem finansowym naszych członków i sponsorów zostały przez mazowieckie władze LOK-u wywiezione z Wołomina. Musieliśmy zacząć od uruchomienia niesprawnych tarczociągów i kamerowego monitoringu tarcz oraz wyposażyenia strzelnicy w karabiniki i pistolety pneumatyczne. Zaczęliśmy ponownie normalnie działać.

W 2020 roku uznaliśmy, że z Ligą Obrony Kraju nic nas już nie łączy i w tej sytuacji Walne Zebranie podjęło uchwałę o zmianie nazwy na
Wołomiński Klub Strzelecki POCISK.

Wołomiński Klub Strzelecki POCISK
o Nas
Strzelnica
Strzelectwo
Informacje
Kontakt
Home
2021 © by Plywaj
Historia naszej organizacji
Regulamin
Fotogaleria